id

ODPOWIEDZ
krzych
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Województwo: Łódzkie
Imię: krzych

id

Post autor: krzych » 30 kwie 2017, o 16:35

Witam może ktoś chociaż naprowadzić gdzie szukać i +/- jaka to epoka chodzi o tą z dziurka

Obrazek
Dzień z wykrywka bezcenny,za całą resztę zapłacisz kasą jak ja wykopiesz.Pozdrawiam Krzych.
Awatar użytkownika
Waclaw237
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Województwo: Małopolskie

Re: id

Post autor: Waclaw237 » 30 kwie 2017, o 17:32

Bez oczyszczenia to będzie wróżenie z fusów. Coś tam widać jakby "o".A druga strona?.
Awatar użytkownika
explokera
Generał
Generał
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.

Post autor: explokera » 30 kwie 2017, o 17:42

Tak na prawdę to jeśli chcesz żeby ktoś Ci identyfikował monety to dobrze żebyś podawał:
-metal z jakiego coś jest zrobione
-średnicę
-przed zrobieniem fotki dobrze jest monetę wyczyścić z piachu ;)

A tako poza tym to to coś z fotek raczej wyląduje w słoiku z monetami NP czyli niewiadomego pochodzenia :)bo jest tak zjedzone,że nic raczej nie da się wycisnąć z tego stanu
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
krzych
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY

Post autor: krzych » 30 kwie 2017, o 22:29

explokera pisze:Tak na prawdę to jeśli chcesz żeby ktoś Ci identyfikował monety to dobrze żebyś podawał:
-metal z jakiego coś jest zrobione
-średnicę
-przed zrobieniem fotki dobrze jest monetę wyczyścić z piachu ;)

A tako poza tym to to coś z fotek raczej wyląduje w słoiku z monetami NP czyli niewiadomego pochodzenia :)bo jest tak zjedzone,że nic raczej nie da się wycisnąć z tego stanu
Racja racja jak nowicjusz jak dyletant postąpiłem wiec średnica 22,5-23 mm ciężar od 4,5 do 5 gram materiał niby miedź ale reki nie dam sobie odciąć.Mój pech polega na tej ziemi że co kolejek wyciągnę to przeżarte lub zżarte na amen :płacze:
Dzień z wykrywka bezcenny,za całą resztę zapłacisz kasą jak ja wykopiesz.Pozdrawiam Krzych.
Awatar użytkownika
explokera
Generał
Generał
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.

Post autor: explokera » 30 kwie 2017, o 22:34

Jakie wnioski???
Nie szukaj miedzi i mosiądzu a szukaj srebra i złota :)
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
krzych
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY

Post autor: krzych » 1 maja 2017, o 12:04

Przyznałbym Ci rację tylko akurat ta monetka to chyba sreberko pruby 500 Macrino Antoninien prawdopodobnie.Nic na sto procent bo nic nie widac ale wszystko na to wskazuje.Poczekam na czyszczenie winianem może coś wyjdzie.
damianekstn
Porucznik
Porucznik
Województwo: Wybierz

Post autor: damianekstn » 1 maja 2017, o 19:47

Krzych wszystko to znaczy co?
krzych
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY

Post autor: krzych » 1 maja 2017, o 22:54

Wszystko czyli rozmiar,ciężar umiejscowienie dziury tylko nie chcę drapać rantu dla stwierdzenia z jakiego metalu wykonany.No chyba że macie jakieś inne propozycje,odnośnie tej monety oczywiście bazując na tych wymiarach.
Gudziuk
SPEC
SPEC
Województwo: Wybierz

Post autor: Gudziuk » 26 paź 2017, o 11:16

Zdecydowanie miedz zadne srebro. Jedyne co mozna powiedziec, ze jest to krazek z dziurka, ktory moglbyc moneta lub medalikiem lub czyms innym.
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców
ODPOWIEDZ

Wróć do „Monety-Żetony-Banknoty.”