rutus proxima 5.0 -początek

Rady użytkowników forum
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik
Województwo: Wybierz
Podziękował : 21
Podziękowań: 8

rutus proxima 5.0 -początek

Postautor: mariusz_w4 » 31 paź 2016, o 21:23

Dziś pierwszy spacer z Proximą po pozycjach z 39 roku.Jako że oswajam się z sprzętem na początku jest trochę ciężko ogarnąć wszystkie sygnały i wskazania.
Ale kopałem większość i 90 % była trafiona.Jechałem na ustawieniach podanych na forum a później wprowadzałem małe korekty.Co do zawartości dołków to trafiałem na odłamki po rożnych granatach i pociskach które sygnalizowane były podobnie jak sygnały łusek z mausera.
Ogólnie wykrywacz przy bliższym poznaniu robi się ciekawy.
Wykopałem :9 łusek masera -Polskie
1 łuska manlichera z 1906 roku (zastanawiam się jak się tam znalazła )
5 groszy z 1928 roku .
Jak na pierwszy wypad to całkiem fajnie
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
explokera
Generał Brygady
Generał Brygady
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Podziękował : 39
Podziękowań: 88

Re: rutus proxima 5.0 -początek

Postautor: explokera » 31 paź 2016, o 21:46

Łuska mausa daje specyficzny sygnał w Proxie jak rozgryziesz sprzęt to na 100 sygnałów 99 razy będziesz wiedział,że to łuska ;)
Powodzenia w rozgryzaniu sprzętu i zdobywaniu "skarbów" :spoko:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik

Postautor: mariusz_w4 » 31 paź 2016, o 22:11

zgłębiam temat tyle że czasu w lesie zabrakło ,ale dalej będzie już łatwiej :)
Jest tam trochę odłamków i one też mylą ale na szczęscie nie ma zbyt wielu miejsc gdzie są śmieci ,więc fajnie się szuka .
I przyszło nam spoczywać na tym wzgórzu bracie,wśród buków i jodeł czekając chwili gdy powstaniemy na ostatni szturm,szturm do bram Piotrowych .... M.W
Awatar użytkownika
PINGWIN
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Podziękował : 8
Podziękowań: 2

Postautor: PINGWIN » 1 lis 2016, o 11:49

Powodzenia z nowym sprzętem, też planuję "przesiąść się" na proxę,pozdrawiam
"Śmierć żołnierza jest święta,
Łamie nakaz nienawiści.
Przyjaciel i wróg, już wolni od ran
Są warci tej samej miłości i chwały"
K. Lipiński
Awatar użytkownika
Znaziołek
MLODSZY CHORAZY
MLODSZY CHORAZY
Województwo: Wielkopolskie
Podziękował : 20

Postautor: Znaziołek » 1 lis 2016, o 12:07

Początki są trudne ale po kilku/kilkunastu wypadach zaczyna się rozumieć rutusa :)
Szukałem na niebie.... ,teraz uczę się szukać w glebie.....
Awatar użytkownika
przemq
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Podziękował : 13
Podziękowań: 11

Postautor: przemq » 1 lis 2016, o 13:15

Na początek całkiem dobre fanty. Ja na pierwszym wypadzie na podmokłą łąkę z proxą, nakosiłem całą masę monet króla polmosa i nic poza tym.
Na jaki trybie chodzisz? Od razu chodzić na miksie i się go uczyć, jest definitywnie lepszy niż każdy pozostałych trybów osobno.
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik

Postautor: mariusz_w4 » 3 lis 2016, o 23:48

przemq pisze:Na początek całkiem dobre fanty. Ja na pierwszym wypadzie na podmokłą łąkę z proxą, nakosiłem całą masę monet króla polmosa i nic poza tym.
Na jaki trybie chodzisz? Od razu chodzić na miksie i się go uczyć, jest definitywnie lepszy niż każdy pozostałych trybów osobno.

Na tej miejscówce jest w miarę czysto,znalazłem jeden kapsel z browarka a reszta to kolorki,moneta i odłamki.
Pierwszy wypad bardziej pod to żeby osłuchać się i ogarnąć jakieś ustawienia. Większość chodziłem na dynamiku,później chwilę na statyku .Ale to tylko pierwsze próby :)
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik

Postautor: mariusz_w4 » 3 lis 2016, o 23:49

Znaziołek pisze:Początki są trudne ale po kilku/kilkunastu wypadach zaczyna się rozumieć rutusa :)

Taką mam nadzieję,bo sprzęt fajny i Polski :)
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik

Postautor: mariusz_w4 » 3 lis 2016, o 23:50

PINGWIN pisze:Powodzenia z nowym sprzętem, też planuję "przesiąść się" na proxę,pozdrawiam

Dzięki :) no wybór podyktowany "głębokimi" przemyśleniami ;) i finansami .
piotrkusiu
ST-KAPRAL
ST-KAPRAL
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Podziękował : 2
Podziękowań: 2

Postautor: piotrkusiu » 8 lis 2016, o 10:19

Pamiętam moje pierwsze wyjście z Argo. Tak sobie szedłem i się zastanawiałem co za dziadostwo kupiłem. Po ok. 30 min nagle zrozumiałem o co chodzi we wskazaniach i dźwiękach - od tamtej pory gdyby nie uszy to uśmiechałbym się na okrągło.
No i jeśli chodzi o szukanie to mix to podstawa.
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik

Postautor: mariusz_w4 » 8 lis 2016, o 21:11

każdy ma na początku z nowym sprzętem pod górkę :) ale jak się ogarnie to już sama przyjemność .Tyle że teraz strach wyłazić z sprzętem w teren :(
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik

Postautor: mariusz_w4 » 26 lis 2016, o 16:37

Dziś na chwilę wpadłem na miejscówkę którą dziki strasznie przeryły :) i dosłownie to fakt ,bo nawet jeden z krzaków obok mnie wyskoczył nieźle mnie przy okazji strasząc :)
Dalsze oswajanie RUTUSA ,oprócz wielkich gwoździ z podkładów kolejowych wyszło kilka łusek z Mausera ,dwa pociski do kompletu z łuskami,obrączka gołębia,stary guzik górniczy ,następne 5 groszy :) z IIRP i dziwna klamerka lub spinka w czarnym lakierze ze stali sprężynowej .Tyle że nie kojarzę od czego to może być.
W lesie spotkałem faceta z dwójką chłopaków w wieku 7 - 10 lat którzy zainteresowali si e wyrywką ,dałem i na chwile sprzęt no i żeby było sprawiedliwie każdy z nich przez chwilę połaził wokół drzew no i znaleźli po wielkim gwoździu od podkładów kolejowych :) Pewnie ich ojciec będzie musiał na gwiazdkę wyskoczyć z kasy i wykrywkę kupować .Na odchodne dostali obrączkę i łuskę na pamiątkę.Wróciło wspomnienie z przed 12 lat jak w Bieszczadach na Jaworze trafiliśmy z moim synem dwójkę chłopaków z wykrywaczem ,mody dostał carski zapałek i tak się zaczęła i moja przygoda :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Cromm
KAPRAL
KAPRAL
Województwo: Wielkopolskie
Podziękował : 1

Postautor: Cromm » 26 lis 2016, o 18:08

Fajnie że młodzież dostaje przykład poznania historii od starszego pana w lesie :) Czego jakoś nasz "rząd" tego nie widzi i na chama usiłuje nam przylepić łatkę grabieżców i złodzieji dóbr kultury. Najważniejsze to samemu nie ogłupieć od ich nagonki i taniej sensacji. Tak czy siak fanciki fajne..
Meine Ehre heißt Treue
Awatar użytkownika
mariusz_w4
Podporucznik
Podporucznik

Postautor: mariusz_w4 » 26 lis 2016, o 19:12

Cromm pisze:Fajnie że młodzież dostaje przykład poznania historii od starszego pana w lesie :) Czego jakoś nasz "rząd" tego nie widzi i na chama usiłuje nam przylepić łatkę grabieżców i złodzieji dóbr kultury. Najważniejsze to samemu nie ogłupieć od ich nagonki i taniej sensacji. Tak czy siak fanciki fajne..

Rozmawiałem z ojcem tych chłopaków na tematy związane z historią i zauważyłem że chłopaki też słuchali o czym mówimy a jak przyszło do jednej z legend która krąży w okolicy o zatopionym pojeździe pancernym w bagnie nad Jamną to stali z otwartymi buziami i słuchali jak zaklęci :) Fajnie że chodzą po lesie a nie siedzą przed telewizorem lub komputerem.Na temat postrzegania nas jako złodziei i handlarzy historii też rozmawialiśmy ,ale nie miał spatrzonego poglądu na ten temat,troszkę go naprowadziłem na odpowiednie tory i miło się porzegnaliśmy. :)

Wróć do „Nasze rady”